Ještě několik poznámek k volební kampani

Někteří lidé mi radí, abych podala trestní oznámení na ODS Prahy 3 za pamflet který byl voličům rozdán do schránek ve čtvrtek 26. 10. tedy den před volbami, kdy už jsem neměla kdy ani kde některé lži a polopravdy dementovat. Jsem přesvědčena, že dobré mravy patří ke slušným lidem a že ten, kdo na jiného chrstne špínu, poleje nakonec jenom sám sebe.

Vnucuje se otázka, proč má mocná strana, která opakovaně vyhrává volby, zapotřebí užívat tak nečestných prostředků a špinit své protivníky? Udělali to před časem K. Schwanzenberkovi, M. Štětinovi, starostovi Zápotockému, udělali to tentokrát i mně.

Tento volební leták nesl název „Taťana Fischerová je hlasem pro Paroubka a komunisty“. Jejich nečestná konstrukce je postavena na tvrzení, že „Jiří. Paroubek spolu s komunistou Filipem vyzvali voliče, aby ve druhém kole podpořili kohokoli proti kandidátům ODS.“ Tím se podle nich jednoznačně stávám kandidátkou Paroubka a komunistů. K tomu není třeba komentáře. Obvinili mě také , jak jsem hlasovala v zákonu o rozpočtovém určení daní o přerozdělení peněz. Ministr financí v něm navrhl odejmout bohaté Praze určitou částku a pomoci tak chudším regionům. Hlasovala pro to koalice a já solidaritu vždycky považovala za důležitou. Naše země musí vzkvétat celá a vždycky jsem byla přesvědčená, že bohatší mají pomáhat chudším. To se tedy skrývá za jejich dalším osočením. Nepřekvapuje pak, že mne označili za politického turistu a člověka lavírujícího, o kterém se neví, kdy a koho podpoří.

Závěrem zaznívá bojovný pokřik „ Potřebujeme pevný hlas proti Paroubkovi, potřebujeme pevný hlas pro Václava Klause ( kterého jsem opravdu nevolila). Potřebujeme Danielu Filipiovou!

Vzbuzuje to ve mně otázku, zda lidé , kteří tento materiál vyrobili vědí co je demokracie, na kterou se často odvolávají? Například Václav Klaus musí být podroben stejné soutěži jako každý jiný. Nežijeme už v totalitě a nemůže být předem jasné, kdo bude dál prezidentem. V demokracii má každý právo vyslovit svůj názor a stát za ním.

Svoboda názorů a hlasování podle svědomí tak , jak to stojí v naší ústavě má být základem pro každého poslance či poslankyni. Že to lidé, kteří se snížili k napsání této hanebnosti nechápou , je smutné. Je smutné, že se možná někteří voliči nechali tímto materiálem ovlivnit a buď k volbám nešli, nebo uvěřili další mobilizaci a hlasovali pro ODS. Strana, která chce přesvědčit voliče, že je slušnější než druzí, to musí dokazovat v každém svém činu. Doufám, že to brzy konečně pochopí.

Komentáře jsou uzavřeny